Programmatūras uzstādīšana

Operētājsistēmas uzstādīšana

Mūsdienās ir pieejamas daudzas operētājsistēmas - gan maksas, gan bezmaksas, - bet kuru no tām izvēlēties? Operētājsistēma datorā veic daudzus uzdevumus, kā - darbina datora komponentes, pārvalda procesus, komunicē tīklā ar citiem datoriem, utt. Bet pamatā tā komunicē ar datora lietotāju un atkarībā no tā vēlmēm un vajadzībām attiecīgi reaģē. Operētājsistēma ir kā tulks, kas "runā" gan cilvēku, gan ierīču valodā. Tāpēc pamatā visu operētājsistēmu darbības princips ir vienāds, atšķiras tikai uzbūve, lietotāja interfeiss un iespējas, ko katra operētājsistēma piedāvā.

Uzstādīsim kādu no operētājsistēmām - Windows 10, XP, Vista, 7, Linux Ubuntu vai citu pēc Jūsu vēlmēm un vajadzībām. Piezīme: oficiālo programmatūru uzstādām tikai no klienta diskiem vai arī izmantojot klienta licences atslēgas.


Draiveru instalēšana

Tā kā ir neskaitāmi daudz dažādu datoru sastāvdaļu un ierīču, tad operētājsistēma pati par sevi nevar "pazīt" visas no tām, jo katrs ražotājs savu datora komponenti ražo citādāk, tāpēc operētājsistēmai ir nepieciešamas papildu instrukcijas komponenšu darbināšanai - draiveri, kas sniedz ziņas par attiecīgo ierīci un palīdz operētājsistēmai ar to "sarunāties".

Uzstādīsim Jūsu datoram visus nepieciešamos un iztrūkstošos draiverus, kā arī novērsīsim citas ar draiveriem saistītas datora problēmas.

Uz augšu